Wśród materiałów najczęściej wykorzystywanych na budowie jest beton. Od jego jakości w znacznym stopniu zależy to, jak trwałe będą tworzone w danym miejscu konstrukcje. Choć wiele osób decyduje się na przygotowanie odpowiedniej mieszanki na miejscu, często znacznie lepszym wyborem okazuje się zamówienie betonu towarowego. Co go wyróżnia? Kiedy zazwyczaj jest wykorzystywany?

Jaki produkt określa się mianem betonu towarowego?

Beton towarowy to materiał produkowany w specjalnie przeznaczonych do tego zakładach nazywanych betoniarniami. Oznacza to, że doborem odpowiednich składników mieszanki we właściwych proporcjach zajmują się profesjonalne firmy, dlatego z reguły tego typu produkty wyróżniają się wysoką jakością, co daje im przewagę nad klasycznym betonem przygotowywanym na placu budowy.

Do miejsca, w którym prowadzone są prace, beton towarowy jest przywożony z wykorzystaniem odpowiednich środków transportu. W przypadku suchych mieszanek są to betonowozy, a do przewiezienia wariantów wilgotnych stosowane są z reguły samochody samowyładowcze. Należy podkreślić, że opisywany produkt wyróżnia się na tle innych swoją plastycznością, a także trwałością. Oprócz tego z reguły można go nabyć w korzystnych cenach. Gdzie znaleźć tego rodzaju beton? Do Krzywdy, Białegostoku, Pułtuska, Łomży czy Siedlec i miejscowości w okolicy materiał wysokiej jakości dostarcza GRUPA AVISTA.

Zastosowanie betonu towarowego

Wykorzystanie betonu towarowego ze względu na liczne plusy tego materiału jest szerokie. Przede wszystkim stosuje się go podczas stawiania różnego rodzaju budynków, przede wszystkim do tworzenia ich fundamentów. Oprócz tego nierzadko pojawia się na placach budowy podczas wytyczania dróg. Beton towarowy niemal wszędzie może zastąpić materiał klasyczny.